ساختن جی میل(طریقه ساخت ایمیل در جی میل)

این مقاله قسمت 2 از 4 مقاله مجموعه جی میل می باشد

ساختن جی میل مجانی است و به سادگی با دنبال کردن مراحل زیر شما خواهید توانست ایمیل خود را در جی میل ایجاد کنید.
اگر ایمیل ندارید و یا ایمیل جی میل ندارید توصیه می کنم همین حالا که متن رو می خونید یک ایمیل در جی میل برای خود بسازید. جی میل از هر لحاظ خواسته های شما را برآورده می کند و کار کردن با آن به سادگی ساختن آن است.
پس شروع کنید :

ابتدا به سایت gmail‌ بروید، بر روی دگمه Create an account‌ کلیک کنید.

صفحه ورودی جی میل

یا مستقیما به آدرس http://mail.google.com/mail/signup بروید و در صفحه ایجاد حساب اطلاعات خواسته شده را قدم به قدم پر کنید :

قدم اول – ورود مشخصات اولیه: ابتدا نام و نام خانوادگی خود را در کادرهای مورد نظر بنویسید.

ساختن جی میل

قدم دوم – انتخاب نام مناسب (آدرس ایمیل) : سپس نام مورد نظر خود برای صندوق پستی را وارد کنید.

ساختن جی میل

دقت کنید نامی که انتخاب می کنید تنها شامل حروف (a-z) اعداد (۰-۹)  و نقطه “.” می تواند باشد. از طرفی از آنجایی که آدرس ایمیل باید منحصر بفرد باشد (دو نفر نمی توانند آدرس مشابهی داشته باشند) ، ممکن است نام مورد نظر شما آزاد نباشد و با توجه به میزان کاربران جی میل ، این مورد بسیار متداول است. بنابراین هربار که نامی را انتخاب کردید آنرا در باکس مربوطه نوشته و روی check availability کلیک کنید تا نام آزادی پیدا کنید. به عنوان مثال من نام farhan.phiyal را انتخاب کردم که خوشبختانه آزاد است.
اگر نام مورد نظرتان آزاد نباشد ، معمولا جی میل پیشنهاداتی به شما خواهد داد (اگر بتواند).

ساختن جی میل

برای انتخاب نام مناسب می توانید با نام خود شروع کنید که بعید است آزاد باشد اما نا امید نشوید، نام خانوادگی خود را نیز می توانید اضافه کنید یا حتی نام مستعار خود را و برای اینکه عبارت عجیب و غریبی از آب در نیاید می توانید آنها را با “.” از هم جدا کنید.

دقت کنید نامی که انتخاب می کنید آنقدر سخت نباشد که خودتان هم فراموش کنید. همینطور آدرس ایمیلتان را باید به دیگران بدهید ، پس حتما نامی انتخاب کنید که راحت بخاطر سپرده شود و تا حد امکان کوتاه باشد و به سادگی نوشته شود.

قدم سوم – انتخاب گذرواژه (Password) : گذرواژه ای که انتخاب می کنید حداقل باید ۸ حرف باشد. برای امنیت بیشتر سعی کنید در گذر واژه خود از حروف کوچک و بزرگ ، اعداد و نشانه ها نیز استفاده کنید. به شرطی که گذرواژه خیلی پیچیده نشود که فراموشش کنید.

ساختن جی میل

همچنان که رمز عبور خود را وارد می کنید ، جی میل میزان قدرت گذرواژه تان را نیز به شما نشان می دهد ، سعی کنید واژه ای انتخاب کنید که از نظر جی میل  Strong باشد.
جی میل برای اینکه مطمئن شود شما اشتباه تایپ نکرده اید ، از شما می خواهد که گذر واژه خود را تکرار کنید ، بنابر این در باکس بعدی گذرواژه خود را تکرار کیند.

قدم چهارم – مشخصات فردی : در ادامه تاریخ تولد (به میلادی) و جنسیت خود را وارد کنید. گوگل از تاریخ تولد شما استفاده می کند تا تنظیمات خاصی را متناسب با سن شما در اختیارتان قرار دهد (مانند حذف کردن تصاویر غیراخلاقی در جستجوی تصاویر). دقت کنید بعد از ایجاد حساب کاربری نمی توانید تاریخ تولد خود را تغییر دهید.
همچنین در رابطه با جنسیت عمدتا برای پیام هایی که برای شما فرستاده می شود از آن استفاده می کند (مثلا در زبان انگلیسی ضمایر مذکر و مونث متفاوت است). جنسیت در حالت پیشفرض برای دیگران نیز قابل رویت می باشد.

ساختن جی میل

توجه داشته باشید که ایجاد ایمیل در جی میل به منزله ایجاد یک حساب کاربری در گوگل هم می باشد ، لذا شما می توانید با استفاده از جی میل از دیگر امکانات گوگل مانند شبکه اجتماعی گوگل پلاس نیز استفاده کنید.

قدم پنجم – اطلاعات دسترسی : شما می توانید در صورت تمایل شماره همراه خود و صندوق پستی دیگری را به گوگل معرفی کنید. گوگل از شماره همراه برای بالابردن امنیت شما استفاده می کند (مانند ارسال پیام کوتاه حاوی رمزعبور وقتی که گذرواژه خود را فراموش کرده اید که البته این سرویس برای ایران فعال نیست).
بنابراین در صورتیکه ایمیل دیگری دارید، بهتر است حداقل آن را در این مرحله وارد کنید.

ساختن جی میل

قدم ششم – من انسان هستم : جی میل برای اینکه تشخیص دهد شما انسان هستید از شما می خواهد کدی که در تصویر نمایش داده شده است را وارد کنید.

ساختن جی میل

قدم هفتم – موقعیت : گوگل از موقعیت شما برای فراهم کردن نتایج جستجوهای محلی استفاده می کند.

قدم هشتم – قبول شرایط: کافیست شما شرایط استفاده از جی میل را بخوانید و آنرا تایید کنید (روی I accept. Creat my account.) کلیک کنید.

ساختن جی میل

قدم نهم – رفتن به مرحله بعد، تایید اطلاعات :‌بعد از اینکه مراحل قبلی را طی کردید کافیست روی Next کلیک کنید. در صفحه بعد از طریق پیام کوتاه (غیر فعال در ایران) یا تماس تلفنی می بایست حساب خود را تایید کنید. بنابراین اگر در مرحله قبل شماره همراه خود را وارد نکرده اید، تلفن خود را وارد کرده و روی Call my phone with verification code کلیک کنید.

ساختن جی میل
چند ثانیه بعد تلفن شما زنگ می زند و شماره ای را برای شما می خواند، شما مقدار خوانده شده را در باکس مربوطه وارد می کنید و حساب جی میل شما فعال می شود.

مبارک است.  به جمع کاربران جی میل خوش آمدید. اگر سوالی داشتید ، خوشحال می شم بتونم جواب بدم.

مقالات دیگر مجموعه<< ایمیل چیست؟ارسال ایمیل با جی میل >>

14 نظر در “ساختن جی میل(طریقه ساخت ایمیل در جی میل)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *