تنظیمات جی میل در اوت لوک

این مقاله قسمت 4 از 4 مقاله مجموعه جی میل می باشد

برای دسترسی به جی میل با پیام خوان رومیزی (Desktop Email Client) مانند اوت لوت (Microsof Outlook) می توانید از دو دو پروتکل آی مپ IMAP و یا پاپ POP‌ استفاده کنید.

در اینجا ما روی IMAP‌ متمرکز می شویم . نحوه تنظیمات اوت لوک برای POP نیز مشابه است و هرکجا لازم باشد، توضیحاتی داده می شود.همچنین مراحل بر روی نرم افزار Outlook 2007 متمرکز است. روند کلی در نسخه های دیگر تقریبا مشابه است.

اجرا کردن نرم افزار اوت لوک

اگر برای اولین بار است که این نرم افزار را اجرا می کنید پیام خوش آمد گویی ای نمایش داده می شود، کلید Next را بزنید ، در پنجره بعدی گزینه Yes را انتخاب کرده و کلید Next را بزنید . (اگر نرم افزار درخواست بروز رسانی داشت،Do not upgrade را انتخاب کنید )

در غیر اینصورت ، از منوی Tools‌ ، آیتم Account Settings را انتخاب کرده و روی E-Mail tab دگمه New … را بزنید. سپس در پنجره ای که ظاهر می شود گزینه Microsoft Exchange , POP3, IMAP or HTTP‌ را انتخاب کرده و کلید Next را بزنید.

ایجاد حساب جدید جی میل در اوت لوک

در پنجره ای که باز می شود (Add New E-Mail Account)، گزینه پیکربندی دستی تنظیمات سرور (Manually configure server setting or additional server types) را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

تنظیمات جی میل در اوت لوک

در پنجره بعدی(تصویر #) اطلاعات کاربر، اطلاعات سرور و اطلاعات ورود را وارد کنید

  • اطلاعات کاربر (User Information) : نام خود را در Your Name: و آدرس کامل صندوق پستی تان را در E-mail Address وارد کنید.
  • اطلاعات سرور (Server Information) : نوع دسترسی به حساب را انتخاب کنید در این مثال ما IMAP را انتخاب کرده ایم ، همچنین میتوانید POP را نیز انتخاب کنید.
  • سپس در Incoming mail server آدرسی imap.gmail.com و در Outgoing mail server آدرس smtp.gmail.com را وارد کنید(اگر در Account type گزینه POP را انتخاب کردید ، در Incoming mail server آدرسی pop.gmail.com را باید وارد کنید.)
  • اطلاعات ورود (Logon Information) : در user name آدرس کامل جی میل ) شامل عبارت (@gmail را وارد کنید و در Password گذرواژه مربوط را.

برای اینکه اوت لوک گذرواژه شما را به خاطر بسپارد ، گزینه Remember password را تیک بزنید.

تنظیمات جی میل در اوت لوک

تنظیمات سرور

بعد از ورود اطلاعات خواسته شده ، روی More Settings کلیک کنید (تصویر #). در پنجره Internet Email Settings‌ روی صفحه Advanced کلیک کنید.

تنظیمات جی میل در اوت لوک

برای پورت دریافت مقدار ۹۹۳ را برای Incoming Server(IMAP) و برای پورت ارسال عدد ۵۸۷ را در Outgoing server(SMTP) وارد کنید.

جی میل برای برقراری ارتباط از کدگذاری لایه امنیتی استفاده می کند بنابراین برای دریافت گزینه SSL‌ و ارسال گزینه TLS را مطابق تصویر انتخاب کنید.

اگر قصد برقراری ارتباط با POP‌ را دارید برای پورت دریافت Incoming server (POP3) مقدار ۹۹۵ را انتخاب کنید و گزینه This server requiers an encrypted connection (SSL)‌ را تیک بزنید.

سپس در همان پنجره صفحه Outgoing Server را انتخاب کنید (تصویر #)

تنظیمات جی میل در اوت لوک

مطمئن شوید گزینه My outgoing server (SMTP) requiers authentication تیک خورده باشد و همچنین در زیر آن گزینه Use same setting as my incoming mail server انتخاب شده باشد.

تنظیمات کامل است .روی OK‌کلیک کنید و سپس Next و در نهایت Finish .

مقالات دیگر مجموعه<< ارسال ایمیل با جی میل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *